poniedziałek, 13 października 2014

"Dynia - królowa jesieni"

Mimo że do Halloween zostało jeszcze sporo czasu, sezon na dynie trwa już od jakiegoś czasu. Moi rodzice tegoroczną sprzedaż zaczęli pod koniec sierpnia.Ogółem sprzedajemy tą "królową jesieni" od ok 7 lat.

Dynia to nie tylko podstawowy element święta, które przywędrowało do nas z Ameryki, lecz również wyśmienity przysmak. Można z niej przygotować przepyszne zupy, kompoty, ciasta, sałatki, dżemy ... i kto wie co jeszcze. Jest naprawdę dużo przepisów związanych z tym warzywem. Warzywa te mają naprawdę przeróżne wielkości, kolory i kształty. Każda mimo swojego przeróżnego kształtu jest jadalna. Dynia stanowi również świetny element dekoracyjny domów, jak i ogrodów.
Zainteresowanie tym warzywem jest naprawdę spore i zwiększa się ono z roku na rok coraz bardziej. Nasza "wystawa", którą mamy na rowie przed swoim domem oczarowała nie tylko naszych znajomych, czy przejezdnych kupców, którzy kupują je od nas co roku, tych nowych również przybywa, ale również  osoby z TVP Gorzów. Tym o to sposobem jutro można będzie obejrzeć to wszystko w telewizji.

A jak wyglądało to wszystko w tamtym roku, można zobaczyć w poście "Dynia - królowa jesieni" z tamtego roku.

2 komentarze:

 1. Witam. Śliczny i bardzo kreatywny blog osoby z pasją! <3
  Zaprosiłabym Cię na swojego bloga, ale nie prowadzę bloga
  tylko instagrama na którego chciałabym Cię z miłą chęcią zaprosić! :)
  Chętnie się również odwdzięczam.
  mój ig: janaanastazja
  link: https://www.instagram.com/janaanastazja/

  OdpowiedzUsuń